Radosław Klonowski

Kontakt

Mają Państwo jakieś pytania? Zapraszam do kontaktu:


Kancelaria Klonowski Pomorska Filia w Tczewie, ul. Jarosława Dąbrowskiego 21/1, 83-110 Tczew-Stare Miasto

(+48) 58 329 80 06

sekretariat@kancelariaklonowski.pl


O Radosławie Klonowskim

Wieloletni Wspólnik w spółkach kapitałowych, projektach biznesowych, przedsięwzięciach start-up oraz kancelariach. Doradca biznesowy, pełnomocnik. Kieruje zarówno działem projektów specjalnych grupy kapitałowej Klonowski,  jak również działem procesowym Kancelarii. Reprezentuje podmioty oraz ich zarządy w sporach, transakcjach, negocjacjach oraz bieżącej działalności biznesowej, świadcząc w tym zakresie wszechstronne doradztwo biznesowe, inwestycyjne oraz consultingowe.

Specjalizuje się w obsłudze bieżącego biznesu o wysokim stopniu skomplikowania, bieżącym doradztwie strategicznym, transakcjach fuzji i przejęć, procesach restrukturyzacyjnych, procesach negocjacyjnych oraz obsłudze zagadnień i projektów specjalnych. Doradza i zarządza zagadnieniami w zakresie i przedmiocie tematyki obsługi wierzytelności oraz roszczeń deliktowych. Ekspert prawa wierzytelnościowego, odszkodowawczego oraz korporacyjnego. Szeroka specjalizacja to wynik wieloletniego doświadczenia, nauki, pracy i dużego doświadczenia w szerokim spektrum działań biznesowych i consultingowych.

Radosław Klonowski ma wieloletnie doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa biznesowo-consultingowego, zarządzania przedsiębiorstwami, prowadzenia skomplikowanej obsługi sporów i negocjacji, reorganizacji i obsługi przedsiębiorstw, zarówno w zakresie bieżącej analizy, jak i wdrażania procesów naprawczych oraz prowadzenia postępowań spornych. Jest założycielem oraz wspólnik tytularny spółki jak również marki Kancelarii Klonowski.

Propagator koncepcji prawa korporacyjnego, obsługi wierzytelności oraz consultingu i lobbyingu połączonego ogólnie z szeroko pojętym doradzaniem podmiotom gospodarczym, najczęściej dużym organizacjom, jak również początkującym przedsiębiorstwom „start-upom”. Promotor przedsiębiorczości oraz wielu indywidualnych rozwiązań biznesowych. Biznesmen, zajmujący się również działalnością charytatywną „pro publico bono”.

Od lat jest silnie zaangażowany w rozwój przedsiębiorczości w Polsce. W ramach swojej aktywności biznesowej niesie między innymi pomoc osobom poszkodowanym w wypadkach (delikty ubezpieczeniowe), osobom potrzebującym pomocy prawnej jak również biznesowej, a nadto przedsiębiorcom poszukującym indywidualnych rozwiązań prawnych i biznesowych, dopasowanych do ich rodzaju działalności. Zarządzanie jest jego wielką pasją. Prowadzi i koordynuje wiele skomplikowanych i zawiłych spraw wymagających ponadprzeciętnej wiedzy interdyscyplinarnej oraz jednoczesnego kierowania pracami kilkunastu zespołów prawniczych.

Prowadzi i koordynuje szereg spraw z zakresu prawa korporacyjnego, inwestycji i nieruchomości, partnerstwa publiczno-prywatnego oraz obsługi wierzytelności i consultingu. Prowadzi również postępowania administracyjne. Uczestniczył w realizacji bardzo wielu ważnych projektów m.in. odzyskania prawa własności wielomilionowego ośrodka sportowego, jego terenu i infrastruktury, doradztwa w zakresie procesu obsługi wierzytelności największej spółki budowlanej zajmującej się budową specjalistyczną centrum laboratoryjnych i farmaceutycznych, doradztwa z zakresu budowy największej w Polsce oraz rejonie Morza Bałtyckiego struktury sprzedaży produktów finansowych, jak również w zakresie restrukturyzacji i rozbudowy dużych przedsiębiorstw i spółek w Polsce i Europie.

Jako pierwszy zasiadł na stanowisku prezesa zarządu pełniąc funkcję Partnera Zarządzającego w Międzynarodowej Kancelaria Klonowski i Partnerzy sp. z o.o. – spółce prawniczej, która z sukcesami świadczy wszechstronną obsługą prawną dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych, korporacyjnych i międzynarodowych. Spółka zajmuje się również kompleksowo pomocą osobom fizycznym i prawnym w dochodzeniu ich praw oraz uzyskiwaniu wszelkich należnych im roszczeń.

Radosław Klonowski jest także fundatorem, a zarazem był Pierwszym Prezesem Międzynarodowej Fundacji Praw Człowieka i Ochrony Konsumentów im. Radosława Klonowskiego. Jak powiadał „Nie zostałem pierwszym prezesem fundacji działającej pro publico bono bo chciałem, ale zostałem nim bo musiałem, gdyż wiem jak ważne jest niesienie pomocy ludziom, tym bardziej, że według mojej analizy oraz oceny rynku krajowego, aż 98% polskiego społeczeństwa nie ma wiedzy prawnej, a w gąszczu przepisów trudno odnaleźć się zarówno konsumentom, jak i przedsiębiorcom.” 

Studiował prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1999-2001 współtworzył pion egzekucji należności w grupie AIG, w latach 2002-2006 współtworzył sieć sprzedaży produktów finansowych i Kancelarii Pomocy Prawnej. Był też współorganizatorem struktur sprzedaży w sieciach MLM. Współtwórca Gold Broker oraz Gold Group. Przez wiele lat tworzył segment zewnętrznej sprzedaży w instytucjach finansowych, będąc partner wiodącym m.in. Euro Bank S.A., mBank S.A., Polbank S.A., Getin Bank S.A., Meritum Bank S.A., Santander Bank S.A., EFL S.A., BRE Bank S.A. i in. W latach 2006 – 2009 przywódca sprzedaży OFE w zbudowanej od podstaw, własnej, kilkutysięcznej sieci sprzedaży, a nadto do roku 2010 lider sprzedaży produktów inwestycyjnych oraz produktów UFK. Przez wiele lat współpracował jako strategiczny partner z Grupą Nordea (Nordea Life & Pensions). Współtwórca sukcesów sprzedażowych i właściciel sieci sprzedaży w dwóch renomowanych wrocławskich Kancelariach (kancelarii prawnej oraz kancelarii odszkodowawczej).

Od 2001 roku tworzy i buduje własną grupę biznesową, funkcjonującą wyłącznie na partnerskich zasadach. Specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwem, restrukturyzacji, pozyskaniu finansowania, obsłudze wierzytelności, stałej obsłudze prawnej, consultingu oraz doradztwie korporacyjnym. Wraz z zespołem ekspertów udziela przedsiębiorcom porad o znaczeniu strategicznym oraz dobiera indywidualne rozwiązania prawno-biznesowe dopasowane do ich potrzeb i prowadzonych przedsięwzięć. Jego konikiem jest rozwiązywanie spraw wyjątkowo skomplikowanych oraz prowadzenie procesów wymagających ponadprzeciętnej wiedzy interdyscyplinarnej.

Pracował i pracuje przy największych fuzjach i przejęciach, obsłudze wierzytelności i prowadzeniu wielomilionowych procesów sądowych. Zajmuje się sztuką i motoryzacją, w gronie jego przyjaciół są ludzie z pasją i ponadprzeciętnymi ambicjami. Wśród prawników uchodzących zwykle za sztywniaków jest ewenementem. Obecnie tworzy dział specjalizujący się prawem korporacyjnym, strategiczną stałą obsługą prawną, międzynarodowym dochodzeniem wierzytelności i wywiadem gospodarczym, stawiając na kreatywność i znalezienie rozwiązania, a nie tylko wyszukiwanie kolejnego problemu.

Radosław Klonowski jest czynnym publicystą. Obecnie planuje założyć czasopismo prawnicze. W przeszłości pisywał także wiele opinii, a obecnie jego teksty pojawiają się niekiedy jako gościnne wpisy na blogu.

Radosława Klonowski angażuje się we współpracę polsko-żydowską. Budując pozabankową instytucję oferującą pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości oraz prywatne pożyczki bez BIK z minimum formalności, udzielając również pożyczek pod start-upy. Łączący w tym 15 letnie doświadczenie w branży finansowej, projekt ten zapewnia minimum formalności, szybkość finansowania nawet do 24 godzin, indywidualną opiekę każdego klienta i zasięg ogólnokrajowy od 2018 roku.

Swoją wiedzą wiedzą i doświadczeniem stara dzielić się w artykułach oraz publikacjach, a także na konferencjach, szkoleniach i seminariach.

Dwukrotny zwycięzca Mistrzostw Europy w karate full contact. Wielokrotny zwycięzca zawodów amatorskich i juniorskich różnych szczebli, m. in. w karate kyokushin i oyama. Pasjonata sportów walki, dyscypliny muaythai oraz wartości przyświecającej tej sztuce walki jakimi są przyjaźń, szacunek, honor, tradycja i zasady fair play. Prywatnie od zawsze zakochany w filozofii muaythai, która jest jego swoistą drogą życia i w której szacunek i honor wysuwają się na pierwszy plan, a nadto rozkochany w Gdyni, partnerce życiowej oraz swojej córeczce.


Edukacja i doświadczenie

1999-2001

współtworzył pion egzekucji należności w grupie AIG


2000-2004

niezależny specjalista windykacji i odzyskania wierzytelności


2001-nadal

budowa własnej grupy biznesowej opartej wyłącznie na partnerskich zasadach


2002-2003

założyciel Kancelarii Pomocy Prawnej zs. w Toruniu


2003-2006

współtworzył sieć sprzedaży produktów finansowych i ogólnopolskiej Kancelarii Pomocy Prawnej


2004-2008

partner Euro Bank S.A., mBank S.A., Polbank S.A., Getin Bank S.A., Meritum Bank S.A., Santander Bank S.A., EFL S.A., BRE Bank S.A. i in.


2005-2009

przywódca sprzedaży OFE w zbudowanej od podstaw, kilkutysięcznej własnej sieci sprzedaży


2006-2013

strategiczny partner z Grupą Nordea (Nordea Life & Pensions)


2007

współtwórca LEX Kancelarie Prawne zs. we Wrocławiu


2008-2011

współtwórca sukcesów sprzedażowych i właściciel sieci sprzedaży w dwóch renomowanych wrocławskich Kancelariach (kancelarii prawnej oraz kancelarii odszkodowawczej)


2010-2013

lider sprzedaży produktów inwestycyjnych oraz produktów UFK


2011

współzałożyciel Gold Group Incorporation - operatora finansowego na rynku polskim


2012

założyciel i właściciel marki handlowej Kancelaria Klonowski


2013

założyciel i współwłaściciel Międzynarodowej Kancelarii działającej w rejonie Morza Bałtyckiego oraz Europy zachodniej


2014

spektakularny sukces, odzyskanie majątku klienta kancelarii, szacowanego na około 30 milionów złotych


2015

założyciel i współwłaściciel Międzynarodowej Kancelarii Klonowski i Partnerzy sp. z o.o.


2015

fuzja wewnętrzna i sukcesja uniwersalna we własnych bytach prawnych


2016

sukces kancelarii dotyczący kilkuletniej obrony roszczeń dochodzonych od klienta kancelarii, w wytoczonym p-ko klientowi kancelarii skomplikowanym (zasadnym) wielomilionowym powództwie


2017

założyciel i właściciel spółki kapitałowej prawa handlowego zajmującej się obsługą wierzytelności z minimalizacją kosztów ponoszonych przez obsługiwanego wierzyciela w oparciu o najlepsze praktyki wypracowane w branży zarządzania należnościami, łączące zarówno miękkie środki wpływu na dłużnika (nie pozostawiające uszczerbku na relacjach biznesowych między kontrahentami), jak i efektywne metody profesjonalnej windykacji wcielonych w Dział Obsługi Wierzytelności Kancelarii Klonowski


2018

rozbudowa pionu działalności Kancelarii Klonowski w segmencie stałej obsługi prawnej oraz obsługi wierzytelności


2019

rozwój Grupy Klonowski w Klonowski Investments S.A.


Kontakt

Obszary pracy

prawo korporacyjne 100%

zarządzanie przedsiębiorstwem 100%

sprawy zawiłe i skomplikowane 100%

odzyskanie należności 100%

roszczenia deliktowe i kontraktowe 100%

egzekucja należności 100%

skomplikowane procesy wymagające ponadprzeciętnej wiedzy interdyscyplinarnej 100%

prawo cywilne 100%

prawo odszkodowawcze, w tym skomplikowane i wielomilionowe delikty kontraktowe 100%

hand hunter 100%

doradztwo korporacyjne 95%

zarządzanie zasobem ludzkim 95%

budowa sieci sprzedaży 95%

consulting 91%

restrukturyzacja 85%

coaching 80%

mentoring 80%

fuzje i przejęcia 75%

pozyskanie finansowania 57%

finansowanie start-upów 40%